Kurumsal Vizyonumuz ve Misyonumuz

1981’den Beri Siz Müşterilerimiz İçin ‘Güven’ Üretiyoruz...

 

Alfa Kimya A.Ş. geçmişi 1981’lere dayanan, ihtisas alanı alkid reçine üretimi olan ve kendini sürekli yenileyen bir firmadır. 2000 yılında yeni bir yapılanma sürecine giren firma, sadece fabrikasını taşımakla kalmamış; müşterilerinden gelen talepleri göz önünde bulundurarak üretim kapasitesini de arttırmıştır. 2000 yılı sonlarına kadar Kağıthane’de hizmet veren Alfa Kimya, 2001 yılı itibariyle Tuzla’da bulunan Birlik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern tesisine taşınmış ve senelik alkid reçine üretim kapasitesini 3.500 tondan; önce 10.000 tona; daha sonra 20.000 tona çıkarmıştır ve üretimine tam kapasiteyi kullanarak devam etmiştir. Artan talepleri karşılamak, servis hızındaki kaliteyi devam ettirmek için 2008 yılı itibariyle yeni bir fabrika kurarak kapasitesini senelik 40.000 tona çıkarmış ve bununla beraber geleceği düşünerek %50 ek kapasite için alt yapı kurmuştur. Senelik 40.000 ton alkid reçine üretimini, 11.100 m2 içindeki 6.000 m2 kapalı fabrikasında gerçekleştirmekte olup 1.050 m2 kapalı alanını da depolamaya ayırmıştır. Ayrıca 2015 yılı sonunda 2200m2 kapalı, 3700 m2 açık alanlı yeni depolama tesisini faaliyete geçirecektir.

 

Kendini ve ürünleri sürekli yenileyen Alfa Kimya her sene ürün  portföyüne yeni alkid reçineler eklemektedir. Bünyesinde 80’den fazla çeşit alkid barındıran firma, büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Müşterilere özel alkid seçenekleri sunan şirketimiz, ortak Ar&Ge çalışmalarına önem vermekte ve firmalara özel alkid çözümleri sunmaktadır. Boyalarda farklılaşmayı sağlayan en önemli hammaddenin bağlayıcı olduğu düşünüldüğünde alkid reçinenin dekoratif,mobilya ve sanayi boya üretiminin bel kemiği olduğu hemen anlaşılır. Bu sebeple alkid reçinede farklılaşma ve çeşit, boya piyasasının büyümesinde de önemli bir yere sahiptir.


 

Müşterilerinden gelen tüm talepleri değerlendiren, piyasadaki son gelişmeleri takip eden ve kendine bu günü değil de yarını hedef seçen Alfa Kimya; araştırma ve geliştirmeye çok önem vermiş ve bu sebeple 2014 yılından itibaren yeni projeler için  Ar&Ge politikasını değiştirmiştir.Mevcut laboratuvarın dışında son teknoloji ile donatılmış yeni bir laboratuar kurmuştur. Bu laboratuar ,müşteri ve piyasa beklentileri doğrultusunda yeni ürün geliştirme,kalite arttırma adına portföydeki ürünlerin geliştirilmesi, çevreci ürünlerle ilgili çalışmaların yapılması ve bilimsel kuruluşlarla ortaklaşa faaliyetler  gibi çalışmalar gerçekleştirmektedir .Müşterilere en kaliteli ürünü sunmak için, üretim ve üretim sonu her aşama, Kalite Kontrol birimi tarafından kontrol edilmektedir. Müşterilerin ve piyasanın belirlediği standartların içinde, yüksek performanslı polimerler üretilmektedir.


 

Boya ve vernik üreticilerine hizmet veren Alfa Kimya, ülkemizdeki alkid reçine piyasasının büyük bir çoğunluğuna hitap etmektedir. Müşterileri arasında ayrımda bulunmayan firma, alkidlerini kullanan her boya üreticisine aynı özenle yaklaşmaktadır. Bu sayede hem küçük ölçekli hem büyük ölçekli firmalara hizmet vermekte, Türkiye’de boya piyasasına yön veren firmalara alkid desteği sağlamaktadır. Yaptığı yatırımlarla ve müşterileri ilişkilerinde gerek kalite, gerek performans, gerekse ulaştırma bakımından yarattığı güven sonucu sektör lideri olmuş, başarısı tüm dünyaya yayılmış, dağıtım ağını genişletmiştir. Alkid satışlarında ihracata da büyük pay ayıran firma,satış tonajında % 25 olan ihracat payını arttırmayı hedeflemektedir. 5 kıtada 50 ülkeye çeşitli alkidler gönderen Alfa Kimya’nın ürünleri; Avrupa’da, Kuzey ve Güney Amerika’da, Orta Doğu’da, Afrika’da ve Türki Cumhuriyetlerde kullanılmaktadır.


 

Sadece alkid reçine üretimi yapan tek firma olan ve bu konuda Türkiye’nin ihtisas firması olan Alfa Kimya’nın başarısının arkasındaki sır müşterilerine verdiği hizmet kalitesinde yatmaktadır. Servis kalitesini kullandığı hammaddelerden başlatan firma, ürün müşteriye ulaşana kadar geçen tüm adımları kontrol etmekte ve her ayrıntıya önem vermektedir. Alfa Kimya en kaliteli hammaddeleri tedarik etmekte ve üretim hattından çıkan ürünü müşteriye zamanında iletmek için; bünyesindeki izolasyonlu tankerlerle dökme olarak da lojistik desteği sağlamaktadır. Firmanın müşterilere verdiği servislerin içinde konusunda uzman mühendisleri ile teknik destek önemli bir yer alır. Alkid reçine ile ilgili her türlü problemin çözümünü üretmek Alfa Kimya’nın kendine biçtiği önemli bir görevdir.


 

1981’den beri hizmet veren Alfa Kimya, değerli müşterileri için ‘güven’ üretmekte, saygınlığını devam ettirmek, müşterilerini memnun etmek ve piyasadaki konumunu korumak için, sürekli ilerlemekte ve gelişmektedir. Deneyimini özenle her ürüne aktaran firma çalışanları, Alfa Kimya’nın ismini daha yukarılara taşımakta; üretim, kalite kontrol ve Ar&Ge ayaklarında son teknolojiyi kullanmaktadırlar.

Kalite Politikamız;

Alfa Kimya A.Ş. olarak, vizyon, misyon ve değerlerimize uygun olarak oluşturduğumuz Yönetim Sistemlerinin sürekli iyileştirmesini amaçlıyoruz.

Bu amaç doğrultusunda;

  • Müşteri odaklı olup, müşteri beklentilerini karşılamada sürekliliği sağlamayı ve müşteri şikayetlerini etkin olarak ele almayı,
  • Risk/Fırsat analizinin etkin yönetimi ile sistemi sürekli iyileştirmeyi ve gerekli yatırımları yapmayı,
  • Proseslerin verimliliğini arttıracak çalışmalar yapmayı,
  • Kaynakların verimli kullanımını sağlamayı,
  • Sıfır iş kazası hedefini benimseyerek gerekli çalışmaları yapmayı

   ve çalışanlarımızı bu doğrultuda bilinçlendirmeyi taahhüt ediyoruz.

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry