MYK SPONSORLUK


Alfa Kimya inşaat boyacılarının mesleki yeterlilik belgelerine sponsor olmaktadır.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2015/1 sayılı tebliği ve 26/05/2016 tarihi itibari ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yer alan İnşaat Boyacısı mesleğinde MYK mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu yürürlüğe girmiştir. 01.01.2017 tarihinden sonra İnşaat Boyacılığı mesleğinde belgesiz usta çalıştırılamayacak, bakanlık tarafından yapılan denetimlerde belgesiz ustaya ve işverenlerine cezai yaptırımlar uygulanabilecektir.


Alfa Kimya olarak iş sağlığı güvenliği bilincinin yayılmasına ve kaliteli işçilikleri arttırmaya yönelik olarak mesleki yeterlilik belgesi sahibi usta sayısını da arttırmaya destek olmak istiyoruz.


Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, inşaat boyacılığı mesleğini icra eden kişilerin Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olan BETEK Boya ve Kimya San.AŞ.’de (BETEK) girecekleri teorik ve performans sınav ücretlerine sponsor olmaktayız.


Proje, yalnız İnşaat Boyacısı mesleğinde ve BETEK’e yapılacak sınav başvuruları için geçerlidir. Bu proje kapsamında başvurularını ileten adaylara BETEK belgelendirme birimi tarafından başvuru sıralamasına göre ulaşılacak ve sınav planlamaları adaylarla görüşülerek yapılacaktır. Bir ilde sınav programı yapılabilmesi için o ilden en az on adayın başvurusu olmalıdır. Proje kapsamında adaylara ilk sınava giriş tarihinden itibaren bir yıl geçerli olmak üzere üç sınav hakkı tanınacaktır. Tüm sınavları başarıyla tamamlayan adaylar mesleki yeterlilik belgesine sahip olacaktır.


BETEK Mesleki Belgelendirme Hakkında Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

Başvuru için tıklayınız.


Projeden yararlanmak isteyen uygulamacıların yükümlülükleri;

  • 1. Sınava başvurduktan sonra, geçerli bir mazereti olmadığı sürece mutlaka kendisine belirtilen zamanda sınava katılmak.
  • 2. Yukarıda belirtilen üç sınav hakkını kullanıp, başarısız olduğu durumlarda sınav ücretini Alfa Kimya AŞ.’ ye iade etmek.
  • 3. Sınav aşamalarında, Betek Boya Belgelendirme Birimi yönlendirmelerine uygun hareket etmek.


Proje 12.12.2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. Alfa Kimya, projeyi 12.12.2019 tarihinden önce sona erdirme hakkını saklı tutar.